Skip to content
 

Jyväs boulder Weekend

OKS:n Jyväs Boulder viikonloppu, 16-18.9 seuran täysi-ikäisille jäsenille Niko Mursu opastaa Jyväskylän parhaille ulkoboulderille lauantaina ja sunnuntaina. Osallistujille varataan yhteismajoitus Jyväskylän lähistöltä. Sateen osuessa kohdalle tiedossa pelejä, kiipeilyteemaisia leffoja ja sisäkiipeilyä. Reissu on omakustanteinen, seuralta otetaan pädit lainaan. Ilmoittaudu mukaan keskiviikkoon 7.9 mennessä: https://edge.flomembers.com/oulun-kiipeilyseura/events/register/da4fb5c6e93e74d3df8527599fa62642

Muita huomioita:

  • lähtö OKK:n pihasta 16.00 (voi lähteä myöhemmin halutessaan sovituin kyydein.
  • Matkustus kimppakyydein, paluumatkan ajoitus autoittain sovittavissa.
  • Voit lähteä mukaan vaikka ei olisikaan kokemusta ulkokiipeilystä/boulderoinnista, omat kiipeilykengät pitää olla.

Jyväs Boulder weekend, 16-18.9 for adult members of the club. Niko Mursu guides Jyväskylä’s the best outdoor boulders on Saturday and Sunday. Shared accommodation will be reserved for the participants near Jyväskylä. If it rains, there are games, climbing-themed movies and indoor climbing. The trip is at your own expense, the club borrows the pads. Register by Wednesday 7 September: https://edge.flomembers.com/oulun-kiipeilyseura/events/register/da4fb5c6e93e74d3df8527599fa62642

  • Departure from OKK’s yard on Friday at 4:00 p.m. (you can leave later if you wish with arranged rides.)
  • Travel with shared cars, the timing of the return trip can be arranged by cars.
  • You can join even if you have no experience in outdoor climbing /bouldering, you must have your own climbing shoes.