Skip to content

Hallitus ja toimihenkilöt

Postia:

Seuran yhteyshenkilölle (esim. jäsenyysasiat): info@oulunkiipeilyseura.fi

OKS -91:n hallitus ja toimihenkilöt 2022

Seuratoiminnan ohjaaja:

Heidi Pienipaavola    heidi@oulunkiipeilyseura.fi

Seuratoiminnanohjaaja hoitaa tiedotusta, välinevuokrausta, junnutoimintaa, kursseja ja tapahtumia yhdessä hallituksen kanssa. 

Hallitus

Juho Risku
Puheenjohtaja,
SKIL JA UIAA yhteistyö, Reissuvastaava

Kasarmintie 7 A12

90130 Oulu
juho@butterfly.vc

Niko Mursu

Valmennusvastaava

 

 
Jalmari Heikkinen
Rahastonhoitaja,
Sihteeri
Pitkänmöljäntie 13 B 15
90500 Oulu
jajheikkinen@gmail.com
Janne Aula
Jäätornivastaava
Seuran kouluttaja

janne.aula@iki.fi

 

Pauliina Björk

Varapuheenjohtaja, 
Reissuvastaava,
Seuran kouluttaja, Kumppaninhankinta

pauliina.bjork@iki.fi

Aki Nevala
Tapahtumavastaava, Kilpailuvastaava

 

nevala.aki@gmail.com

Tilaustapahtumat: tapahtumat@oulunkiipeilyseura.fi

Jussi Vaara

Seuran tapahtumat, jäsenvastaava, kurssivastaava, ohjaaja vastaava, EA vastaava

jussiwaara@gmail.com

Elina Liukkoila 

Tiedotusvastaava,  Nettisivut, Lehdistösuhteet, Jäsenhankinta, Varustevastaava

 

elina.liukkoila@gmail.com

Markus Huhtala
Jäätornivastaava,
Yhdenvertaisuusvastaava, UIAA

 

markus.huhtala79@gmail.com

Seuran kouluttajat (KKK, KO, KTO)

Henri Länsipuro, Heidi Pienipaavola, Sami Haapasalmi, Pekka Tuomi, Pauliina Björk, Tiina-Maria Siipola, Iida Kauhanen, Oskari Peltovuori, Tarja Karjalainen, Sami Lehtonen,  Hanna Saaranen,  Jouni Karjalainen, Sari Rytkönen, Jarmo Jämsen, Mikko Pahkala, Jaakko Risku, Oskari Pajunpää, Päivi Aho, Janne Aula, Tero Takalo, Aki Nevala, Jarkko Konola