Skip to content
 

COVID-19: OKK:n ja Caven kiipeilyvuorot peruttu 17.3. alkaen

Suomen Hallituksen antaman linjauksen mukaisesti Oulun kiipeilykeskus ja Oulun Cave ovat sulkeneet ovensa 17.3. alkaen. Niinpä myös seuran kiipeilyvuorot sekä OKK:lla että Cavella ovat toistaiseksi tauolla. Vuorot jatkuvat kun liikuntapaikat avaavat jälleen ovensa.

Jäätornin käyttö on yhä sallittua, mutta pyydämme teitä noudattamaan erittäin tarkasti kaikkia Suomen hallituksen määräyksiä ja pysytte ehdottomasti kotona mikäli teillä tai lähipiirissänne on lieviäkin hengitystieinfektion oireita tai epäilyksiä altistumiselta virukselle.

Briefly in English

Due to Oulun kiipeilykeskus (Oulu Climbing Center) and Oulun Cave closing their doors to prevent further spreading of COVID-19, we are also cancelling our weekly training hours (Tuesday, Thursday) in their premises until further notice, starting from 17th of March 2020.

You may still use ice climbing tower to train, but you are not allowed to go to the ice tower if you or people around you have any symptoms of illness.