Skip to content
 

Ajankohtaista helmikuussa/tällä viikolla, viesti löytyy myös suomisportista

Ajankohtaista tällä viikolla!

1. Kiipeilytornille huomenna keskiviikkona klo 17.00 alkaen. Climbing at the tower for members tomorrow. 2. Jääkiipeilyretki Korouomaan 16-18.2. Ice climbing trip to Korouoma
3. Kaamoksen kiipeilyvuoro torstaina (muista ilmoittautua).

1. Haluaisitko kokeilla kiipeilyä seuran kiipeilytornilla jäällä tai vanerilla? Nyt siihen on mahdollisuus! Seura järjestää kaikille jäsenilleen avoimen tornikiipeilyillan Alakyläntien kiipeilytornilla ensi keskiviikkona 14.2. klo 17.00-20.00. Finice-kilpailujen jäljiltä tornilla on paljon uutta kivaa kiivettävää, joten kannattaa tulla kokeilemaan! Tornilla on seuran kengät ja hakut valmiina, ja myös yläköydet laitetaan valmiiksi. Tulkaahan siis matalalla kynnyksellä kokeilemaan jää- ja draikkakiipeilyä! Otathan omat valjaat, varmistuslaitteen ja kypärän mukaan (tarvittaessa nekin saa lainaan). Pakkasrajana -20°C. Would you like to try ice climbing or dry tooling at the climbing tower? The club is hosting an ice climbing evening for club members next Wednesday (14th Feb) from 17.00 to 20.00. There are many new, exciting routes to climb after Finice, so come and try them out! Club’s gear (fruit boots and ice axes) and top ropes are ready at the tower. Take your own harness, helmet and belay tool with you – if you don’t own these, you can also borrow them. Temperature limit is -20°C. Tornin osoite / Address to tower: Alakyläntie 1070

2. Jääkiipeilyretki Korouomaan: ilmoittautuminen ja lisätietoja: Registration and more info: https://www.suomisport.fi/events/73148425-ef07-45b4-ac46-061332337fc1

3. Joka torstai kiipeillään Kaamoksella, täältä ilmoittautumaan, Shift in Kaamos, every Thursday: https://www.suomisport.fi/events/ea082526-ad77-4288-bbe1-fce36e556c48